logo

Portal PZSS
Featured

Portal PZSS

PORTAL PZSS - dla członków klubu

 

  Jest sporo pytań dot. nowego portalu PZSS, spróbujemy poniżej przedstawić parę informacji które może trochę ułatwią...

1. Konto zawodnika
Każdemu członkowi klubu zakładane jest konto na portalu PZSS.
Dostęp do konta pod adresem https://portal.pzss.org.pl/ 
Login zawodnika to jego adres mailowy podany do klubu, a hasło - numer PESEL.
Niestety obecnie występuje bardzo dużo braków adresach mailowych które wprowadzaliśmy, a PZSS nie przeniósł do nowej bazy.
Dlatego w przypadku problemów z logowaniem prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Na koncie można zobaczyć swoje uprawnienia oraz oczywiście zmienić swoje dane personalne, adres do korespondencji czy zdjęcie.
Tylko z poziomu konta można zapisać się i zapłacić za egzamin na patent oraz wystapić o przedłużenie licencji

 2. Patent
Z poziomu konta można wyszukać egzaminy oraz zapisać się na egzamin na patent. System umożliwi nam wniesienie opłaty za egzamin.
Później należy wydrukować z portalu wniosek o nadanie patentu i zgłosić się z nim do prezesa klubu, lekarza oraz zabrać na egzamin. 

 3. Licencje
Zawodnik  musi wystąpić o przedłużenie lub nadanie nowej licencji poprzez portal informatyczny PZSS.

Zawodnik wybiera licencję i klika wniosek o nadanie/przedłużenie licencji w wybranych dyscyplinach: pistolet,karabin i strzelba.
Takie wniosek pojawia się do akceptacji przez klub, a następnie (po wniesieniu opłat :) ) trafi do związku wojewódzkiego i PZSS. 
Jeśli jest to pierwsza licencja (po uzyskaniu patentu) należy wnieść opłatę, złożyć wniosek na portalu oraz złożyć wniosekna papierze do klubu (taki jak na przedłużenie licencji).
W przypadku przedłużenia, oprócz wyklikania wniosku, musimy dodatkowo dostarczyć do klubu wniosek/oświadczenie o startach, gdzie podajemy tylko  imię, nazwisko, PESEL oraz starty wraz z opłatami na licencję: 70zł (50 zł dla PZSS i 20zł dla ŚZSS). Tylko klub może dokonać opłat za licencję.

Uwaga: zawodnik musi wystąpić o przedłużenie licencji na portalu, przed złożeniem papierów i opłat w klubie.

Po akceptacji wniosków przez PZSS, na portalu zostaje zawodnikowi udostępniona elektroniczna wersja decyzji o przyznaniu licencji która zastępuje dotychczasowe decyzje przesyłane na papierze. Plastikowe karty licencji są wysyłane na adres klubu.

System umożliwi występowanie o przedłużenie licencji po 1 listopada 2018.
Przyznanie nowych licencji nie będzie możliwe do momentu uzyskania licencji na kolejny rok przez klub (chociaż można składać wnioski wcześniej).